MS bike academy

 

Jedinečná cyklistická školka pro děti každého věku. Od závodníků po ty, co je kolo prostě jen baví. Vše samozřejmě hravě a zábavně.

 

Terén je nejdůležitější

Velký důraz klademe na techniku jízdy v terénu, kdy naši mladí svěřenci dokáží sjet to, na co většina dospělých ani nepomyslí. To je pak vidět hlavně při závodech, když náš závodník zvládně odjet svému soupeři v technických pasážích až o desítky metrů. Výuka probíhá zábavně s bezpečně, v nebezpečných místech trenéři mladé bikery jistí, aby nespadly a něco si neudělali. Samozřejmě trénink zaměřujeme i na silniční cyklistiku, protože pro každého správného bikera je důležité umět se pohybovat v balíku, někoho přespurtovat nebo jen prostě jet spořádaně jet ve skupině.

Vhodné pro každého

Naši základnu tvoří děti již od pěti let, které se s kolem teprve seznamují a základ je naučit se jezdit rovně, správně řadit a nepadat. Vzhledem k vysokému věkovému rozpětí je vždy trénink rozdělen do několika výkonostních skupin.

Většinou se jedná o tyto skupiny:

největší závoďáci

Velcí Borci od kadetů výše. Vzhledem k tomu, že většina z nich aktivně závodí, je tomu i přizpůsobený trénink. Občas si udělají z tréninku závod, někdy zase trénují techniku a nebo se jedou někam účelně projet.

střední bikeři
 

Od cca 10 do 14let. Trénink se pořád bere spíše jako zábava. Učí se hlavně výbušnost a technika. Takže se účastní spousty klání jako vylučovačky, bodovačky či klasický závod. Samozřejmě nesmíme zapomínat na správné projíždění zatáček, jízdu ve skupina nebo těžké sjezdy.

nejmenší bikeři

Ti nejmenší, co se s kolem teprve seznamují. Formou různých her je účíme mít ke kolu kladný vztah. Cílem je naučit tyto děti správně na kolo nasedat, jezdit rovně, zatáčet a řadit. Tato skupina mívá docela často nejvíce členu, ale jso

u zde vidět největší pokroky.

Pravidelné tréninky

Přes léto se scházíme pravidelně dvakrát týdně v Plzni, vždy v úterý a čtvrtek. Občas je trénink přesunut na trať jednoho z místní závodů, aby si ji závodníci pořádně projeli. Začíná se vždy v 16:30 a trénink trvá  zhruba dvě hodiny. Jelikož cyklistický trénink má svá specifika, nelze přesně určit konec tréninku. Narozdíl např. od fotbalistů se nepohybujeme na jednom místě, ale většinou někam cestujeme a s tím souvisí možné komplikace, třeba pokud někdo píchne nebo přetrhne řetěz. O svěřence se starají skušení trenéři, kteří mají za sebou roky závodění v různých odvětví cyklisitky. Z těchto let mají obrovské zkušenosti nejen z pelotonu a ty se teď snaží předat mladší generaci. Více informací o trenérech v sekci trenéři.

Nejen kolo

MS bike academy dbá na své svěřence nejen po stránce cyklisty, ale obecně. Děti učíme dopravním předpisům, jak se správně chovat na silnice nebo třeba základy první pomoci. Důraz na toho klademe především u menších dětí. Přes zimu se zaměřujeme na různé sportovní aktivity, abychom zaměstnali tělo i po všeobecné stránce. Jadnou týdně máme pronajatou tělocvičnu, kde hrajeme různé míčové hry, zdokonalujeme postřeh a dynamiku ale také základy gymnastiky a strečinku. Do toho střídáme lezeckou stěnu, osvětlené venkovní hřistě a protože na kolo nechceme úplně zapomenout, tak také spinning.

Dostupnost

Členství v Akademii je opravdu finančně dostupné. Členské poplatky činí 1500 Kč za čtvrtletí, což srovnatelné s jinými běžnými sporty, jako například již zmiňovaný fotbal. Našim členům zajišťujeme zázemí na závodech Becker cupu, Českého poháru a jiných vybraných závodech. Samozřejmě s námi můžou trénovat i dospělí, pokud jim nevadí, že budou jezdit s dětmi. Ovšem většinou docela koukají, co ty děti dokáží.

V případě dotazů nás neváhejte KONTAKTOVAT!