MČR Kutná Hora

Mistrovství republiky je úspěšně za námi, z Kutné Hory jsme doma a vstřebáváme intenzivní zážitky.

Ani občasný déšť nepomohl snížit teplotu a tak se závodilo za velkého vedra a dusna. Díky bohu je hned vedle závodiště bazén s teplotou vody 26 °C a ten byl hojně využíván. Litry ionťáku Inkospor doslova tekly proudem.  Dokonce byly vypsané prémie, že když se závodník umístí do předem daného místa, může jít do bazénu.

Co se týče trati, tak ta nebyla moc technicky náročná, zato fyzicky ano. Brutální stojky vyžadovali maximální nasazení síly. Celý okruh byl více než pokryt prachem, který znepříjemňoval život nejen závodníkům, ale i divákům. Vzhledem k pokrytí celé trati prachem a střepy, bylo dost defektů.

Závod se vyvedl a trenér je vcelku spokojený, někteří závodníci překvapili, někteří naopak ne, ale to k tomu patří.

• Jakub Šulc (U23) – 7.
  • Jonáš Březina (junior) – 9.
  • Matěj Bedrník (kadet) – 12.
  • Jakub Frank (junior) – 20.
  • Štěpán Krula (mladší žák) – 7.
  • Simona Spěšná (mladší žákyně) – 8.
  • Vladislav Markvart (expert) – 21.
  • Jakub Šedivý (junior) – 26. (problémy se zadním kolem)
  • Pavel Šedivý (elita) – 46.
  • Martin Pešťák (kadet) – 37.
  • Matěj Čáslavský (mladší žák) – 28.
  • Filip Kašpar (starší podnikatel) – 40.
  • Viktor Stošek (expert) – DNF – defekt ve 2. kol

Momentálně máme celý Český pohár za sebou a tak si můžeme užívat léta. Část týmu se připravuje na cyklokros. Bikeři se zase soustředí na Mistrovství Plzeňského kraje ve Stupně, které se koná za 2 týdny. Až se střihač dostane z (mo)mentálního vyčerpání, tak se můžete těšit na video, možná i na něco více. (ale nic neslibuju J)

Fotky jsou ze sobotních sprintů